26. – 29. 9. – Odborná exkurze Vídeň

Ve dnech 26.9. – 29. 9. 2019 žáci Jezdecké akademie navštívili v rámci odborné exkurze Vídeň.
Jako první byl na programu Hofburg, který je sídlem světoznámé Jezdecké španělské školy. Umění klasického jezdectví té nejvyšší úrovně se zde předává z generace na generaci více než 450 let. V 10 hodin začínala ranní práce s hudbou neboli trénink lipických koní. Během dvou hodin se vystřídaly čtyři skupiny, po pěti koních. Kromě základního přiježďování byly ukázány
i velmi těžké cviky jako jsou piafy, pasáže, a dokonce i levady. Po ranním tréninku následoval rozchod u Stephansdomu, jedné z nejvýznamnějších rakouských gotických památek. V odpoledních hodinách jsme se vrátili k Hofburgu a absolvovali prohlídku dvorní jízdárny, stájí a sedlovny. Prohlídka byla s výkladem v anglickém jazyce.
Následující den byl jako první na programu zámek Schönbrunn, který byl letním sídlem rakouských císařů. Schönbrunn patří mezi nejkrásnější barokní zámecké areály Evropy a je zařazen na seznam světového dědictví UNESCO. S audioprůvodcem v českém jazyce jsme prošli Imperial tour a poslechli historii Marie Terezie, císaře Františka Josefa a Sissi. Poté následovala prohlídka zámeckých zahrad, které nabízí působivé kašny, sochy, stromy a květiny. Odpoledne jsme strávili v centru Vídně.
Na závěr jsme navštívili muzeum Hundertwasser, které bylo založené výstředním architektem
a malířem Friedensreichem Hundertwasserem.
Ve Vídni vládla příjemná podzimní atmosféra a  všem její návštěvu doporučujeme.