27. 6. 2024 – Akce na závěr školního roku

Končící školní rok jsme si /jako každoročně) zpříjemnili několika mimo školními akcemi.
Žákyně 1. ročníku v rámci přírodovědných předmětů navštívily Techmania Science Center, v níž představují mnoho expozic a interaktivních show. Návštěvníci se hravým způsobem seznámí se základními zákonitostmi fyziky, poznají současný vesmír i nejnovější výdobytky vědy.S vyučující českého jazyka také prošly mariánskolázeňskou Stezku spisovatelů. Seznámily se s nejslavnějšími návštěvníky Mariánských Lázní a s jejich přínosem pro českou historii
a kulturu. Žákyně 3. ročníku strávily nádherný slunečný den v Aquapalace Praha v Čestlicích. Vyzkoušely mnoho vodních, i wellness atrakcí a odnesly si domů mnoho nezapomenutelných zážitků.
Všichni žáci školy na závěr změřili své schopnosti a znalosti při Soutěžním sportovním dnu. V šestičlenných družstvech soutěžili v různých tradičních a netradičních disciplínách. Součástí sportovního dne byla soutěž o nejrychleji složenou uzdečku, ve stavění překážek, poznávání krmiv, předvedení drezurního cviku. Na závěr jim vyučující připravili štafetu na zemi. Celé družstvo běhalo štafetu, skákalo žabáky, běhalo pozpátku.
Závěr školního roku proběhl v klidném a přátelském duchu, určitě si něco podobného příští rok zopakujeme. Přejeme všem krásné prázdniny a v září bezstarostný návrat do školy.